x
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

BiKahve Sıvı Menengiç Kahvesi 600 Gr

BKV-003
0 Yorum
%0
99,90 TL
99,90 TL
Paylaş

Menengiç Kahvesi

Türkiye'nin batısında "çetene" olarak bilinen menengiç, Gaziantep yöresi ve çevresine has bir içecek olan Menengiç Kahvesinin kaynağı ve ham maddesidir. Antep Fıstığına benzer bir ürün olan menengiçin öğütülmesiyle elde edilir. BiKahve Toz Menengiç Kahvesi, BiKahve Sıvı Menengiç Kahvesi ve Özel Sıvı Menengiç Kahvesi (taze çekilmiş) olmak üzere üç farklı Menengiç Kahvesi çeşitleriyle otantik lezzet arayanların damaklarında benzersiz bir lezzet bırakmayı vaadediyor.

Sıvı Menengiç Kahvesi Nasıl Yapılır?

Sıvı Menengiç Kahvesinin hazırlanışı, Toz Menengiç Kahvesine göre daha zahmetlidir ancak tadı daha yoğundur ve hazırlanışının her aşamasında tamamen kendi isteğinize göre ilerleyebileceğiniz bir menengiç kahvesi türüdür. Hazırlanışında su veya süt tercih edebilir, isteğe göre şeker ilave edebilirsiniz. Bir fincan için bir tatlı kaşığı Sıvı Menengiç Kahvesi yeterli olmakla birlikte, damak tadınıza göre miktarını azaltabilir veya artırabilirsiniz. Sıvı Menengiç Kahvesinin suyun veya sütün içinde tamamen ve eşit bir şekilde dağıldığından emin olmalısınız.

Sıvı Menengiç Kahvesinin Hazırlanışı, Saklanması ve Kullanımı İle İlgili Önemli Bilgiler

  • Sıvı Menengiç Kahvesinin oldukça yoğun ve yağlı bir forma sahiptir. Dolayısıyla kavanozun ağzının her kullanım sonunda mutlaka sıkıca kapatılıp hava almadığından emin olmalısınız.
  • Sıvı Menengiç Kahvesi her kullanımdan önce kaşıkla kavanozun tamamı iyice karıştırıldıktan sonra ölçeklenmelidir.
  • Oda sıcaklığında saklanmalı, buzdolabına konulmamalıdır.
En Son İnceledikleriniz
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.