Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Sıcak İçecek Çeşitleri

Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Görüntüle

Sıcak İçecekler Kategorisi Hakkında Bilgiler

Soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi içi ısıtan sıcak içeceklerdir. Üstelik bir içeceği sıcak veya soğuk olarak tercih etmek de mevsimsel durumlar dışında damak zevkiyle de ilgilidir. Günümüzde sıcak olarak tüketilen birçok kahve veya çay çeşidinin soğuk alternatifi de bulunmaktadır. Ancak salep veya boza gibi bazı içecekler hem sıcak hem de soğuk olarak tüketebileceğimiz içeceklerden ayrılmaktadır.
Sıcak içilen içecekler hazır olarak dışarıdan alınabildiği gibi evde kendimiz de yapabiliriz. Son dönemde yeni çıkan ekipmanları alarak birçok sıcak kahve çeşidini evde hazırlamak oldukça pratik bir hale geldi. Evde hazırladığınız kahveleri sade olarak tüketebileceğiniz gibi, kahve kremaları veya sütle beraber tadını yumuşatarak da tüketebilirsiniz.

Kahve Kreması

Kahve kreması, kahvenin sert tadının yumuşamasını sağlamak için kullanılmaktadır. Sade kahve, sert bir tadı olmasından dolayı herkes tarafından tüketilmesi zordur. Kahve kreması iki çeşit olarak satılmaktadır. Birincisi süt tozu olarak bildiğimiz toz haldedir. Süt tozu katarak kahvenizin tadını yumuşatabilirsiniz. Aynı şekilde sıvı halde satılan kahve kremaları da bulunmaktadır. Sıvı haldeki kahve kreması sütten daha yoğun bir kıvama sahip olmakla birlikte, normal kremadan daha az yağlıdır. Ülkemizde kahve kremasının sıvı olarak tüketilmesi çok yaygın olmadığı için marketlerde bulunması şimdilik zordur.

Gold Granül Kahve

Kahveler ise çeşitlerine göre birbirinden ayrılmaktadır. Filtre kahve, türk kahvesi gibi kahve çekirdekleri, hazırlanma şekline göre farklı ebatlarda çekilmektedir. Bu kahve türleri arasında hazırlanışı en pratik ve en kolay ulaşılabilir olan suda çözünebilen granül kahvelerdir. Birçok markanın granül kahvesi bulunmakla birlikte, son dönemde granül kahvelerin de farklı aroma ve tatlara sahip çeşitleri çıkmaktadır. En yaygın olanı ise kahve tadının kendine has bir şekilde yumuşatılmasıyla üretilen gold granül kahve çeşididir. Granül kahvelerin gold serisi, klasik çeşitlerine göre daha yumuşak bir aromaya sahiptir.

Sıcak Çikolata

Sıcak içecekleri tatlı sevenler için ise sıcak çikolata soğuk kış aylarının en çok tercih edilen içeceklerinden biridir. Kim akşamları film izlerken sıcak çikolatasını yudumlamayı sevmez ki? Sıcak çikolata dışarıdan hazır olarak alabileceğiniz gibi evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için damak zevkinize göre çikolata, süt ve kakao üçlüsünü pişirmeniz yeterli olacaktır.

Salep

Kış geldiği zaman akla ilk gelenlerden biri de sıcak bir salep içmektir. Salep dışarıdan toz olarak alınarak evde hazırlanması oldukça pratik bir kış içeceğidir. Vücut ısısını artırımından dolayı kış içeceği olarak tüketilmektedir. İçerisinde bulundurduğu kalsiyum, C vitamini ve potasyum ile bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Bu nedenle kış aylarında soğuk algınlığı gibi bir problem yaşıyorsanız da salep tüketebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.