Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Aktardan 

Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Görüntüle

Aktardan Şifalı Ürünler

Doğada yetişen çay, tohum ve sakız türleri hem besleyici ve şifalı hem de aromatik özellikleriyle öne çıkar. Her biri birbirinden ayrı bileşenleri barındıran aktar ürünleri, farklı kullanım alanlarına sahip oldukları için kullanıcıların gereksinimlerine uygun seçenekler sunar. Bodur ve otsu bitkilerin yanı sıra ağaç çeşitlerinden elde edilen aktar ürünleri çiçek, yaprak, dal, tohum gibi kısımları içerir. Fayda ve etki alanlarına göre değişik yöntemlerle kullanılan tohum, sakız, çay seçenekleri, oldukça fazla çeşitliliğe sahiptir. Doğal bitkisel çaylar yatıştırmaya, zindelik vermeye, ferahlatmaya, serinletmeye, sindirim hareketlerini düzenlemeye ve zayıflamaya yardımcı olan özellikleri bakımından sıklıkla tercih edilir. Pek çok uzman ve araştırmacı tarafından şifa kaynağı olduğu öne sürülen doğal bitkisel sakızlar ise antiseptik, mide dostu, vücut direncini artıran, bağışıklık sistemini güçlendiren ve cilt sorunlarıyla baş etmeye yardımcı olan destekleyici ürünler arasında yer alır.

Sağlıklı ve Lezzetli Aktardan Doğal Bitkisel Çaylar

Şifa ve lezzet kaynağı çeşitliliğiyle fayda sağlama potansiyeli bulunan doğal bitkisel çaylar, leziz ve aromatik içim keyfine eşlik eder. Mevsiminde hasat edilen bitkiler, gelecek sene yeniden yetişecekleri döneme kadar, yaklaşık bir sene boyunca; etkisini, tazeliğini ve lezzetini korur. Bağışıklık sistemini desteklenmesi için hazırlanan Kış çayı içerisinde birden fazla bitkinin tohumu, çiçeği ve yaprağı mevcuttur. Vücut direncini artırmaya yardımcı olması bakımından, ıhlamur çayı ve ekinezya alternatifleri önemli yere sahiptir.

Terleme ve stresi azaltma potansiyelinin yanı sıra C vitamini yönünden de zengin olan adaçayı, bağışıklık direncini artırmaya yardımcı olur. Ayrıca antiseptik özelliğiyle de bilinen ürün ağız ve diş bakımı hususunda gargara yöntemiyle kullanılmaya uygundur. Öksürük, balgam şikâyeti, boğaz tahrişi ve ağrısı durumlarında tavsiye edilen biberiye çayı ile papatya çayı, semptomların hafiflemesine imkân verir. Hem sinir hem de sindirim sistemlerini destekleyen bitkisel çaylar arasında yer alan ve demet olarak paketlenen yayla adaçayı tercih edilebilir.

Beyaz çay beyin ve kalp sağlığını güçlendirmeye yardımcı olur. Fonksiyonları destekleyerek zindelik hissettiren çay, tansiyon ve kolesterol seviyelerinin dengelenmesine etki edebilir. Depresyon ve stres dönemlerinde tercih edilen limonlu melisa çayı, rahatlamaya destek veren etkisi sayesinde sıkça tercih edilir. Alternatif tıp alanında tavsiye edilen yeşil çay ise zayıflamayı destekler ve detoks etkisi yaratabilir. Ferahlatıcı lavanta çayı da sağlıklı bir cilt ve saç yapısına kavuşmak isteyenler için yararlı olabilir.

Vücudun mineral kaynağı gereksinimlerini destekleyen defne yaprağı, etli yemeklere leziz bir tat katar. Funda yaprağı idrar yolu enfeksiyonlarından kaynaklanan şikayetlerin azaltılmasında rol oynayabilir. Aynı sefa bitkisi kullanılarak elde edilen su sayesinde ciltte oluşan siğil ve uyuz gibi semptomlar ile mücadele edilebilir. Demet olarak ambalajlanan altın otu ve gramajlı olarak ambalajlanan ısırgan otu ise üriner sistemde meydana gelen böbrek taşı, prostat rahatsızlığı, safra kesesi ve pankreas yetmezliği sorunu yaşayanların rahatlamasına yardımcı olabilir.

Mide bulantısı durumlarında kullanılan oğul otu çayı, şikayetlerin hafiflemesi bakımından etkili olabilir. Diyabet hastalarının uzman gözetiminde ve belirlenen miktarda tüketebileceği hibiskus çayı ise yükselen kan şekerinin kontrol altına alınmasını destekler. Protein değerleri, lif kaynakları ve mineral çeşitleri içeren avokado yaprağı çayı da kas gerginliği ve bazı ağrıların azalmasına etki edebilir. Sinir sistemini güçlendirmeye yardım eden meyan kökü ise menopoz dönemindeki kadınların şikayetlerini hafifletmek için tercih edilebilir. İltihaplı ve alerjik olabilen kaşıntı ve tahriş problemlerini hafifletmeye destek sağlayan testere dişli aslan pençesi de yine belirli tüketim miktarlarına göre değerlendirilebilir.

Romatizma ağrılarını azaltmaya yardımcı çınar yaprağı, cildin yenilenmesi ve pH nem seviyesinin dengelenmesi için de destek sunabilir. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye, eklem ağrılarını rahatlatmaya yardım eden ve antiseptik etki gösterebilen kırkkilit otu da çay şeklinde demlenerek içilebilir. Bunun yanı sıra vücut direncini destekleyen, toksik maddelerin ve ödemin atılmasını kolaylaştıran kiraz sapı hem üriner hem de ürogenital sistem temizliği hususlarında detoks etkisi gösterebilir.

Diüretik ve antioksidan yararlar gösterebilen sinameki otu, vücuttan iltihabın atılmasına ve idrarın söktürülmesine yardımcı olabilir. Üst solunum yolu problemlerine karşı metabolizma direncini kuvvetlendirme etkisi sağlayabilen hatmi çiçeği de gaz sancısı ve hazımsızlık sorunlarını hafifletmeye yardım eder. Bağışıklığın güçlenmesi ve vücut direncinin artması hususunda metabolizmayı destekleyen ökse otu ise diyabet tedavisine fayda sağlayabilir. Ayrıca bebek sahibi olmayı arzu eden ailelerin tedavi sürecine destek veren çoban çökerten bitkisi, erkeklerde sperm miktarının, kadınlarda ise yumurta kalitesinin artmasına yardımcı olabilir.

Şifalı Bileşenlere Sahip Aktardan Doğal Bitkisel Tohumlar ve Faydaları

Doğal bitkisel tohumlar vitamin, mineral, yağ içerikleri yönünden zengin yapılarıyla bilinir. Bu sayede insan metabolizması üzerinde yapıcı, onarıcı, yenileyici ve besleyici etkiler gösterebilirler. Metabolizmaya destekleyici etkide bulunabilen doğal tohumların isimlerini ve etki alanlarını aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz:

 • Rezene Tohumu mide ve bağırsak şikayetlerini hafifletmenin yanı sıra idrar söktürme etkisi hissedilebilir.
 • Maydanoz tohumu grip ve nezle dönemlerinde rahatlama sağlayabilir.
 • Kinoa tohumu: Yüksek lif içeriği ve B2 Vitamini yönlerinden zengin olan tohum, kas hücrelerini ve sindirim sistemini desteklemeye yardımcı olur.
 • Siyah hardal tohumu iştah açıcı ve uykusuzluk problemlerini giderme etkisi gösterebilir. Ayrıca bağırsak tembelliği ve toksin atımı şikayetlerini hafifletebilir.
 • Hayıt tohumu anne sütünü artırmaya yardımcı olduğu gibi hormon dengeleyici özelliğinden de yararlanılabilir.
 • Çemen tohumu bağışıklığın güçlenmesi, solunum yollarını rahatlaması, kolesterolün ve tansiyonun dengelenmesi bakımından yardımcı olabilir ve alternatif tıp alanında da tercih edilir.
 • Keten tohumu antioksidan özelliği ile cilt sağlığının, sinir ve sindirim fonksiyonlarının korunmasına destek verir.
 • Kendir tohumu içerdiği Omega 3 ve GLA yağ asitleri sayesinde metabolizma üzerinde yapıcı, onarıcı ve yenileyici etkiler gösterebilir ve birçok hastalıkla mücadelenin desteklenmesini sağlar.
 • Bamya tohumu vitamin ve mineral bakımından zengindir, bilişsel fonksiyonların desteklenmesi, kas iskelet sisteminin güçlenmesi ve sindirim şikayetleri konularında yardımcı olarak değerlendirilebilir.
 • Chia tohumu uzun süre tok hissedilmesine ve kalsiyum değerlerinin yükselmesine yardımcıdır, sindirim fonksiyonları ile kalp ve dolaşım sistemlerini destekleyebilir.
 • Tere tohumu vücut direncini yükselmesi ve metabolizmanın hızlanması bakımından destekleyici olarak değerlendirilebilir.
 • Üzerlik tohumu depresyon, sinirlilik hali ve stres durumlarıyla mücadelede katkı sağlamasının yanı sıra antioksidan etkisi sayesinde üst solunum yolu semptomlarının giderilmesine yardım eder.

Metabolizmaya Destek Veren Aktardan Doğal Sakızlar

Doğal sakızlar üst solunum yolunun rahatlamasına yardımcı olmak, sindirim sistemi fonksiyonları ile ağız ve diş sağlığını desteklemek gibi pek çok yarara sahiptir. Vücutta detoks etkisiyle bilinen sandaloz sakızı bağışıklığı güçlendirmeye yardımcıdır. Mide, baş ve kemik ağrısı şikayetlerini hafifletmeye destek olan sakız türü, uzun süre tokluk hissi vermeye yardımcı olabilir. Çam sakızı, mide asidinin emilmesine ve pH seviyesinin düzenlenmesine yardımcı olarak çeşitli mide hasarı risklerini azaltabilir. Ayrıca öksürük şikayetlerinin hafiflemesi için kullanılan çam sakızı, üst solunum yollarında görülen akciğer iltihaplanması ile mücadeleyi destekler. Doğal sakızlar içerisinde bulabileceğiniz zencefilli polat şekeri de bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olarak, metabolizmanın direncini artıran etkiler gösterebilir. Öksürüğün kesilmesine yardımcı olduğu için tercih edilen ürün, ağız yarası ve koku şikayetlerinin önlenmesine de destek verir. Ayrıca doğal sakız çeşitleri kronik bitkinlik yaşayanlar için de alternatif bir destek sunabilir.

Aktardan Doğal Ürünler

Her mevsim tüketebileceğiniz doğal bitkisel çaylar, şifalı olduğu kadar lezzetli ve yumuşak içimli seçenekler de sunar. Aynı zamanda metabolizma fonksiyonlarını destekleyen bitkisel tohumlar ve doğal sakızlar da geniş ürün yelpazesine sahiptir. Aktardan doğal ürün alternatiflerinden yararlanmak isteyen ve kronik rahatsızlıkları olan kullanıcıların, uzman görüşü ve onayı aldıktan sonra tüketim yapmaları önerilir. Ayrıca gebe kalmayı planlayan, gebelik riski bulunan, hamile, emziren annelerin ve anne adaylarının da doktoruna danışarak bitkisel ürün kullanmaları tavsiye edilir.

taze7 güvencesi sayesinde gönül rahatlığıyla temin edebileceğiniz aktar ürün seçenekleri, doğal yöntemlerle hazırlanır. Kullanıcılardan gelen çeşit, miktar ve tazelik beklentilerine göre hazırlanan doğal çay, bitki ve sakız ambalajları, siparişe göre özel paketlenir. taze7 güvencesiyle sunulan sağlıklı, leziz, taze ve doğal bitkisel ürünler arasından dilediğinizi hemen sipariş verebilir, tercihinize uygun yöntemlerle tüketmeye başlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.