Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

badem-cesitleri.jpg (46 KB)Badem Çeşitleri 

Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Görüntüle

Badem Kategorisi Hakkında Bilgiler

Badem doğanın bizlere sunduğu en kaliteli yiyeceklerden bir tanesidir. Yemeklerde, tatlılarda ve ara öğün olarak, sade şekli ile tüketebileceğiniz bademin iki çeşidi bulunmaktadır: Çiğ badem ve kavrulmuş badem. Çiğ bademin kalorisi, kavrulmuş bademe göre daha düşüktür. İki badem de aynı faydalara sahip olsa da, çiğ veya kavrulmuş tüketmek tamamen sizin damak zevkinize kalmıştır.

Badem; hem besleyici hemde düzenli olarak tüketildiğinde çok sayıda faydası olan kuruyemiş çeşitleri arasında yer almaktadır. Kalori bakımından birçok kuruyemiş ile aynı kalori miktarında sahip olsa da; içerisindeki faydalı yağlar ve az miktarda karbonhidrat içermesi, onu en çok tercih edilen kuruyemiş çeşitleri arasında sokmaktadır.

Badem Fiyatları Nedir?

Badem fiyatları, ortalama kuruyemiş fiyatlarına yakınlık gösterir. Bademin kalitesi, bademin fiyatlarını etkileyen yegane şeydir. Kendi kategorisinde çok fazla fark olmasa da, bademin kalitesi fiyatları üzerinde etkili olabilmektedir.

Badem Kalori Miktarı

Bademin kalori miktarı: kavrulmuş badem ve çiğ badem olarak ikiye ayrılır. İki badem çeşidide birbirinden farklı kalori miktarlarına sahiptir.

100 gram badem yaklaşık olarak 600 kaloridir.
100 gram kavrulmuş badem ise yaklaşık 700 kalori içerir.

Badem Faydaları Nelerdir?

Badem hem besleyici, hem de lezzetli bir kuruyemiş çeşididir. İki çeşidi bulunan bademin çok sayıda faydası bulunmaktadır.

Badem harika bir antioksidan kaynağıdır. Antioksidanlar, hücrelerimizdeki moleküllere zarar verebilecek ve iltihaplanma, kanser gibi hastalıklara karşı savaşabilecek yapılardır. Bu sebeple badem faydaları arasında; kanser gibi hastalıklara karşı önleyici olması yer almaktadır.
Badem E vitamini açısından çok zengindir. E vitamini bakımından yüksek oran taşıyan badem: saç, tırnak sağlığına iyi geldiği gibi; hücrelerinizin iyileşmesine de katkı sağlar.
Badem kan şekeri dengelenmesine destek sağlar. Badem gibi kuruyemişler karbonhidrat bakımından düşük değere sahiptir, sağlıklı yağ, protein ve lif bakımı yüksek olan badem kan şekerini kontrol eder.
Badem yemek, açlığı ve genel kalori alımını azaltır. Badem, karbonhidrat bakımından düşük, protein ve lif bakımından yüksektir. Hem protein hem de lifin tokluk hissini artırdığı bilinmektedir. Bu, daha az kalori tüketmenize yardımcı olabilir Günde tüketeceğiniz bir avuç badem, kilo verme sürecine de destek sağlar.

Kavrulmuş Bademin Faydaları

Kavrulmuş bademin faydaları arasında: oluşturduğu tokluk hissi, ve bol miktar da sağlıklı yağ, lif, protein, magnezyum ve E vitamini içeriği ile daha düşük kan basıncı ve kolesterol seviyesine sahip olmanıza destek sağlar. Bu da açlığı azaltır ve kilo vermenize yardımcı olur.

Kavrulmuş bademin tuz oranı, çiğ bademe göre fazladır. İki badem çeşidinin de faydaları çok sayıda olsa da, kavrulmuş badem kalori bakımından çiğ bademe oranla daha fazla kalori miktarına sahiptir.

Kavrulmuş İthal Badem İçi

Kavrulmuş ithal badem içi, sağlıklı bir atıştırmalıktır. Tuzlu kuruyemiş sevenler için; hem sağlıklı hem de besleyici bir kuruyemiş çeşididir.

Çiğ İthal Badem İçi

Çiğ ithal badem içi, en kaliteli bademlerin toplanması ile elde ediliyor. Gün içindeki en sağlıklı atıştırmalıklardan birisi olan çiğ bademi, günde bir avuç olarak tüketebilirsiniz.

Çiğ Yerli Badem

Çiğ yerli badem, kalori bakımından düşük, besleyici bir kuruyemiş çeşididir. Çiğ yerli badem, tüm gün için harika bir ara öğün seçeneğidir. İçerisinde bulundurduğu vitamin ve sağlıklı besin değerlerini bir avuç çiğ yerli badem tükererek alabilirsiniz.

Kavrulmuş Yerli Badem

Birçok faydası bulunan kavrulmuş yerli badem, E vitamini, protein ve lif bakımından yüksek değere sahip bir kuruyemiş çeşididir. Kavrulmuş yerli badem, ülkemizdeki en kaliteli bademlerin toplanması ile elde edilir.


.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.