Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Katkat Lokum Çeşitleri & Fiyatları

Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Görüntüle

Katkat Lokum Hakkında Bilgiler

Batı medeniyetinin "Turkish Delight" olarak kabul ettiği lokum, Türkçe anlamı "memnuniyet, keyif" anlamına gelen delight kelimesiyle özdeşleşmiştir. Farklı üretim şekilleri ve farklı aromalarla hemen her kesimin damak tadına hitap eden lokum çeşitleri üretilmektedir. Yüzyıllardır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Anadolu topraklarında doğmuştur ve modern dünyada da hâla kendine rahatlıkla yer bulmaktadır. Katkat Lokum Çeşitleri farklı üretim yöntemiyle bildiğimiz klasik lokumlardan ayrılır. İnce lokum katmanlarının arasında; özellikle Belçika Çikolatası veya meyveli çikolatalar (çilekli, Antep Fıstıklı vb.) adeta harç olarak kullanılarak-ki bu harcın içine Antep Fıstığı ve Fındık gibi lezzetli kuruyemişler eklenir- çok katlı bir bina gibi muhteşem lezzetlerde lokumlar üretilmektedir. İçeriğinde Fındıktan Antep Fıstığına, tel kadayıftan Belçika çikolatasına kadar birçok farklı lezzette ve çeşitte ürün barındırmaktadır.

Lokum Kaç Kaloridir?

Katkat Lokumlar içeriğinde Antep Fıstığı, Fındık ve özellikle Belçika Çikolatası gibi kalori bakımından son derece zengin öğeler içerdiğinden ve normal sade lokum 300 kalori olarak hesaplandığından, her 100 Gr Katkat Lokum'da ortalama 550-650 kalori olduğu varsayılabilir.

Katkat Lokum Çeşitleri

Fındıklı Katkat Lokum

İnce lokum tabakalarının arasında Belçika Çikolatası ve Fındık ile hazırlanmış karışımın üst üste katmanlar şeklinde konularak hazırlanır. Hazırlanan bu ürünün en son küpler şeklinde kesilmesi ile son tüketicinin beğenisine sunulur.

Çilekli Katkat Lokum

Çilek aromalı çikolata ve bütün Antep Fıstığı ile hazırlanan karışımın ince lokum tabakalarının arasına konulması ile elde edilen çok katlı bir lokum çeşididir. En üstte ve en altta Boz Antep Fıstığı'nın toz haliyle lezzeti katlanmıştır.

Belçika Çikolatalı Katkat Lokum

En üst ve en altta Boz Antep Fıstığı, ince lokum tabakalarının arasında ise bütün Antep Fıstığı ve Belçika çikolatasıyla hazırlanmış harcın üst üste katmanlar halinde dizilip küp şeklinde kesilmesiyle elde edilen lezzet patlaması.

Kadayıflı Katkat Lokum

Lokum tabakalarının içine serilmiş; Belçika Çikolatası ve bütün Antep Fıstıklarıyla hazırlanmış nefis karışımın üst üste dizilmesi ile elde edilir. Bu katmanlı yapının en altında ve en üst kısmında tel kadayıf ile bu harika lezzet taçlandırılmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.