Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Doğal Bitkisel Çaylar

Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Görüntüle

Doğal Bitkisel Çaylar

Bitkisel çaylar, klasik siyah çaya alternatif olarak tüketilen çay çeşitleridir. Her birisi içeriklerine göre farklı özelliklere sahip olan bitkisel çayların etki alanları da farklılık gösterir. Katkısız ve doğal olarak üretilen ve paketlenen bitkisel çay çeşitleri arasında bazı sağlık sorunlarının tedavisine destek olanlar da vardır. Düzenli ve kontrollü tüketildiğinde farklı faydaları bulunan doğal bitkisel çaylar ile daha dinç ve zinde hissetmeye destek olur.

Kış günlerinde sıcak bir içecek arayanlar ve kahve sevmeyenler için hafif içim sunan bitki çayları, günün yorgunluğunu atmanıza olanak sunar. Yalnız kış mevsimi değil her mevsim kullanıma uygun olan bitki çayı çeşitleri rahatsızlık ve hazımsızlık hissi vermeden ruh halini dahi olumlu yönde etkileyebilen içeriklere sahiptir. Bitki çaylarının bazı çeşitleri metabolizmanın düzenlenmesine yardımcı olabilecek içeriklere sahiptir. Bitki çaylarının yanı sıra, doğal bitkisel tohumlar da doğal içerikli ürünler arasında gösterilebilir.

Bitkisel Çay Çeşitleri

Bitkisel çayların her birisi farklı yapıları ve özellikleri ile dikkat çeker. Bu şekilde daha geniş kullanım alanına sahip olur. Yorgunluk, hazımsızlık, uyku problemi, aşırı sinir ve stres gibi durumlarda destekleyici etkilere sahip olabilirler. Yeterli oranda tüketilmesi ile olumlu etkileri bulunan bitkisel çaylar pek çok damak tadına uygun olacak lezzetlere sahiptirler. Bitkisel çaylar bitkilerin yaprak ya da saplarından elde edilir. Sıcak su ile karıştırılan bitkisel çaylar tercihe göre yoğun ya da hafif tatlara sahip olacak şekilde demlenebilir. Bitkisel çaylar arasında bulunan melisa çayı, papatya çayı, ıhlamur çayı, yeşil çay en çok bilinen ve tercih edenlerden bazılarıdır.

Bitki çayı çeşitleri arasında karışım çaylar da alternatif oluşturur. Özellikle kış çayı gibi içeriğinde pek çok bitki bulunan çay çeşitleri özellikle yatıştırıcı etki oluşturmaya yardımcı olur. Ek olarak çoban çökerten, hatmi çiçeği, ökse otu, kırkkilit otu da alternatif olarak değerlendirilebilecek bitkisel çaylardır. Ufak bir parça ile yoğun lezzette çaylar hazırlamasına olanak sunan doğal bitkisel çayların dışında doğal bitkisel sakızlar da taze7’nin aktardan kategorisi içerisinde yer alır. Lezzetli ve doğal içeriklere sahip bitki çayları yaz-kış tüketime uygundur.

Doğal Bitkisel Çayların Faydaları Nelerdir?

Bitkisel çaylar, bitki yaprak, çiçek veya sap kısmından elde edilebilir. Bunun yanı sıra kurutulmuş meyve ya da meyve sapları ile desteklenmesi de etkilerini daha da artırabilir. Her çay içeriğinin etki ettiği durumlar farklı olurken, metabolizmayı hızlandırmada yardımcı olan yeşil çay en çok tüketilenler arasında yer alır. Metabolizma hızlandırması üzerinde destek sağlaması yeşil çay çeşitlerinin diyet programlarına dahil edilmesinde etkilidir. Bu özelliği sayesinde yeşil çay zayıflamak isteyenlerin öğünlerinde sıklıkla yer verdiği bitkisel çay çeşitlerinden birisidir.

Hibiskus çayı C vitamini bakımında zengin içeriklere sahiptir. Bir parça sıcak suya atılarak demlenmeye bırakılan hibiskus çayı buruk bir tada sahiptir. Bu özelliğinin yanı sıra demlendikçe mor rengini alan hibiskus çayı doğal renklendirici olarak da sıklıkla tercih edilir. Yaz aylarında farklı meyve özleri ile birlikte soğuk su ile servis edilerek serinletici içecek olarak da tercih edilebilir. Adaçayı da kış aylarında tüketilecek alternatiflerden birisi olarak gösterilebilir. Sindirmeyardımcı olarak bilinen adaçayı, yaygın olarak bilinen bitki çaylarından biridir. Bunun gibi pek çok konuda yardımcı olan içeriklere sahip bitki çayları tat olarak da farklı lezzetlere sahiptir.

Doğal Bitkisel Çaylar Nasıl Demlenir?

Şifa kaynağı olarak görülen bitkisel çaylar pek çok noktada destekleyici güç olarak tüketilebilir. Farklı lezzetler ve içeriklere sahip olmasının yanı sıra taze paketleme ile kullanıcılara iletilen bitkisel çaylar kullanıma hazır olarak muhafaza edilir. Bitkisel çaylar için önemli olan konulardan birisi doğal ve işlem görmemiş olmalarıdır. Yeni hasat edilmiş bitkilerin içeriklerini koruyucuları doğal yollardan muhafaza edilmesi ayrıca önemli olan noktalardır.

Bitkilerin doğal yöntemlerle kurutulması ile hazırlanan bitkisel çay çeşitleri beklenen etkiyi gösterir. Bitki çaylarının demlenmesi çayın türüne ve içerisinde yer alan bitki içeriğine göre değişkenlik gösterir. Yapraklı bitki çayları demlenirken, demleme suyuna dikkat edilir. Adaçayı ile ıhlamur, yeşil çay, biberiye gibi çaylar klor oranı düşük su ile demlenmesi gereken bitkisel çaylarıdır. Kök bitki çayı demlenmesindeki önemli nokta ise kalın köklerden oluşmalarından dolayı 15 dakika kadar suda kaynamasına izin verilmesidir. Bu şekilde tüketime hazır hale gelir.

Doğal Bitkisel Çay Fiyatları

Doğal bitkisel çay fiyatları, çayın hacmine ve içerdiği bitkilere göre farklı fiyatlara sahip olurlar. Bitkisel çayların çeşitliliğinin ve özelliklerinin değişkenlik göstermesi fiyatlar üzerinde de etkili olur. Bitkisel çayların taze bitkilerden ve işlem görmemiş olarak paketlenmesinden, doğal içeriklere sahip olması gibi faktörler de fiyatlar üzerinde dikkat edilen noktalardır. taze7 ile taze mahsul kullanılarak hazırlanan bitkisel çaylar doğal içeriklere sahiptir. Özel olarak hava almayan paketler ile gönderilen bitkisel çaylar, muhafaza edilmesi noktasında da kolaylık sağlar. Farklı içeriklere sahip uygun fiyatlı bitkisel çay çeşitlerine taze7’den ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.