Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Doğal Bitkisel Sakızlar

Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Görüntüle

Doğal Bitkisel Sakızlar

Doğal bitkisel sakızlar, uzun yıllardan bu yana insan sağlığına sağladığı faydalardan dolayı tercih edilen bir üründür. Bağışıklığı kuvvetlendirme ve solunum yolu hastalıklarını önlemeye yardımcı olan doğal sakızlar, aynı zamanda cilt, mide ve diş sağlığı için de destekleyicidir. Dolayısıyla her yaştan insanın düzenli olarak tüketmesi gereken ürünlerden biridir. Ağız yoluyla çiğnenerek tüketilen bitkisel sakızlar, isteğe göre toz hale getirilip bal ya da sirke ile karıştırılarak da kullanılabilir. Çok sayıda farklı bitkisel sakız çeşitleri bulunur. Bunlardan en çok tercih edilenleri; günlük ağacı reçinesinden elde edilen günlük sakızı, sandaraca bitkisinin özünden yapılan sandaloz sakızı, çam ağacı sakızı ve nöbet şekeri olarak da bilinen polattır. Birbirinden farklı faydası bulunan bu doğal sakızlar, işlem görmeden elde edildiğinden dolayı içerisinde ekstra bir katkı maddesi de bulunmaz. Aynı zamanda bu sakızlar eritilerek, masaj yolu olarak da kullanılabilir.

Ak Günlük Doğal Bitkisel Sakızlar

Şifalı sakızların başında yer alan ak günlük sakızı, çam ağacı olarak kabul edilen günlük ağacının reçinesinden elde edilir. Tadı hafif acımsı olan sakız, ağızda erime özelliğine sahiptir. Sakızın en önemli faydası; faranjit ve öksürük gibi hastalıkların önlenmesinde yardımcı olmasıdır. Aynı zamanda kronik yorgunluk şikâyeti ile baş etmede de rol oynar. Kış aylarında solunum yolu enfeksiyonlarının önlenmesinde destekleyicidir. Mide ve bağırsağın temizlenmesinde yardımcı bir role sahip olduğundan ülser ve basur gibi hastalıkların önlenmesini destekler. Aynı zamanda cilt sağlığı için de faydalı olduğu düşünülür. Tek tüketilebilen günlük sakızı; kara üzümle tüketildiğinde hafızayı güçlendirmeye, sirke ile tüketildiğinde ise yaraların hızlı geçmesine yardımcıdır. Sakız, ağız yoluyla tüketilebilir. Fakat bunun yanı sıra eritilip buhar yoluyla burundan, ya da cilde masaj yaparak da kullanılabilir.

Sandaloz Sakızı

Sandaraca isimli bitkinin özünden elde edilen Sandaloz sakızı, faydaları ve hoş tadı ile tercih edilen doğal bitkisel sakızlar arasındadır. Çiğneyerek tüketilebilen sandaloz sakızı, toz formu ile de kullanılabilir. Aynı zamanda dövülerek toz haline getirilen sakız, sirke ile kullanılarak bağışıklık sisteminin güçlenmesi desteklenebilir. Aynı zamanda sakız eritilerek, masaj yağı olarak da kullanılır. Faydaları açısından sıklıkla tercih edilen sakız; yağ yakımını destekler. Aynı zamanda iştah kapatıcı özelliği sayesinde kilo vermeye yardımcı olur. Sindirim sisteminin düzenlenmesini destekler. Aynı zamanda kalp, böbrek ve damar yağlanmasının engellenmesinde yardımcı olur. Masaj yağı olarak kullanıldığında romatizmal ağrıların hafifletilmesinde destekleyicidir. Bunların yanı sıra hoş bir kokuya sahip olan sandaloz sakızını tütsü olarak da kullanmak mümkündür.

Çam Doğal Bitkisel Sakızları

Köknar ve ladin ağaçlarının gövdesinden elde edilen çam sakızı, sağladığı birçok fayda açısından kullanılır. Çam sakızını su ile ezerek, macun kıvamında kolayca kullanmak mümkündür. Çam sakızı; cilt, mide ve diş sağlığı için destekleyici olarak tercih edilir. Uzun süre kullanıldığı zaman dişlerin beyazlamasına ve diş etlerinin güçlenmesine yardımcı olur. Özellikle diş eti kanamalarının ve plak oluşumunun engellenmesini destekler. Bunun yanı sıra yaranın üzerine sürülürse, iyileşmeyi hızlandırdığına da inanılır. Nefes darlığı ve öksürük başta olmak üzere solunum yolu rahatsızlıklarının giderilmesine öncü rol oynar. Yemeklerden sonra çiğnenerek tüketildiğinde reflü ve mide ağrılarının giderilmesini destekler. İçerisinde yüksek oranda A vitamini bulunduğundan dolayı hücre yenilenmesine katkı sağlar. Aynı zamanda kırışıklıkların azalmasına da yardımcı olur. Çiğnenerek tüketilen çam sakızı, çene kaslarının güçlenmesini de destekler.

Zencefilli Polat Şekeri

Nöbet şekeri olarak da bilinen zencefilli polat şekeri hem lezzeti hem de faydası açısından günümüzde sıklıkla tercih edilir. Herhangi bir işlem uygulamadan ağız yoluyla tüketilebilen şeker, çaya ilave ederek de kullanılabilir. Hoş aromasının yanı sıra polat şekerinin sağladığı faydalar şu şekildedir; ağız ya da dil üzerinde oluşan uçukların iyileşmesine yardımcı olur. Aynı zamanda hafızanın güçlenmesini destekler. Boğaz ağrısı ve farenjit gibi hastaların daha çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Bağışıklığın güçlenmesine yardımcı olduğundan dolayı özellikle kış aylarında sıklıkla tüketilir. Çocuk ve bebeklerin zeka gelişimini destekler. Kan şekerinin dengelenmesini destekleyen şeker, yorgunluk ve halsizlik gibi sorunların önlenmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra diş sağlığını iyileşmesini destekler ve ağız kokusunun önlenmesine büyük ölçüde yardımcı olur.

Doğal Bitkisel Sakız Fiyatları

Doğal bitkisel sakızlar çeşidine ve gramajına göre farklı fiyat seçeneklerine sahiptir. Polat, çam, sandaloz ve günlük başta olmak üzere dört farkı bitkisel sakız çeşidi bulunur. Bunların sağladığı faydaları inceleyerek kendiniz için en uygun olanını tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda 250 gr ve 150 gr paketlerde satılan bitkisel şekerler, gramajına göre fiyat değişikliğine sahiptir. Hangi sıklıkla kullandığınızı hesaplayarak, doğru gramajı seçmek önemlidir. Taze7, doğal ve işlem görememiş bitkisel sakızları ile sektörün öncü isimlerinden biridir. Yeni mahsul ürünler, özel paketleme sayesinde uzun süre tazeliğini korur. Bundan dolayı dileyen müşteriler gönül rahatlığı ile gramajı fazla olan paket seçenekleri de tercih edebilir. Taze7 üzerinden bitkisel sakız çeşitlerini inceleyerek, hemen satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.