Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

yoresel-kuru-meyve-cesitleri.jpg (36 KB)Yöresel Kuru Meyve Çeşitleri 

Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Görüntüle

Yöresel Kuru Meyveler Kategorisi Hakkında Bilgiler

Kuru meyveler antioksidan bakımından oldukça zengin besinlerdir. Taze meyvelerin doğal yöntemlerle kurutulmasıyla elde edilmektedirler. Bu yöntem sayesinde meyvelerin ömürleri uzamaktadır. Geçmişten beri, meyvelerin ömrünü uzatmasından ve saklama kolaylığı sağlamasından dolayı meyvelere kurutulma işlemi yapılmaktadır.

Kuru Meyve Fiyatları

Kuru meyve fiyatları, taze meyvelere oranla biraz daha yüksek olsa da, uzun ömürlü olmaları sayesinde daha uzun vadede tüketilebilmesini sağlamaktadır. Kuru meyve nereden alınır diye sorarsanız, şu an birçok yerden kuru meyve temin edebilirsiniz. Bütçenize uygun kuru meyveleri bulmaya çalışırken organik ve ek şeker ilave edilmeden kurutulmalarına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda organik olarak üretilen meyvelerin, doğal bir şekilde kurutulduğu satış yerlerinde de organik kuru meyvelere ulaşabilirsiniz.

Kuru Meyve Faydaları

Sağlığımız için kuru meyvelerin faydaları saymakla bitmez. Taze meyveler kurutuldukları zaman, meyvelerin kalori miktarları artsa da; vitamin ve mineral değerlerinde herhangi bir değişim bulunmamaktadır. Kurutulmuş meyveler de en az taze meyveler kadar vücudumuza faydalıdır.

İçeriklerinde bulunan çeşitli vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklığımızın güçlü olmasını sağlarlar. Özellikle salgın hastalıkların yaygın olduğu kış aylarında düzenli ve kontrollü bir şekilde tüketeceğiniz kuru meyvelerin, sağlığınız için birçok olumlu etkisi olacaktır.

Lif bakımından da zengin olan kuru meyveler, bağırsakların düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Kabızlık problem çekenler için her sabah 3-4 adet kuru kayısı ve ılık su içerek bu problemin önüne geçebilirler.

Cilt sağlığı için de olumlu etkileri olan kuru meyveleri tüketerek daha pürüzsüz bir cilde ulaşabilirsiniz. Kansızlık probleminiz varsa kuru meyve tüketerek probleminize doğal bir çözüm yaratabilirsiniz.
Kuru meyvelerin faydaları sadece fiziksel olarak değil ruh sağlığımızı da oldukça olumlu etkilemektedir. Stresin azaltılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda enerji vererek zindelik sağlamaktadır. Kendinizi yorgun hissettiğinizde de kontrollü bir şekilde kuru meyve tüketebilirsiniz. Bu sayede gelen abur cubur yeme isteklerinizi önleyerek kendinize daha sağlıklı bir alternatif sunmuş olursunuz.

Kuru Meyve Nasıl Tüketilir?

Kuru meyveleri tüketmenin birçok yolu bulunmaktadır. Hazırladığınız kek için kuru meyve ilave edebileceğiniz gibi; yoğurt ve yulaf lapanıza da kuru meyve koyabilirsiniz. Dilerseniz kahvenin yanında sade bir şekilde de ara öğün olarak tercih edebilirsiniz. Gelin biraz da yöresel kuru meyve isimleri ve sağladığı faydaları kısaca değinelim.

Kuru Meyve Çeşitleri

Kuru meyve çeşitleri, üretilmesi bakımından seçenekleri oldukça fazladır. Bu nedenle kuru meyveler; yöresel kuru meyveler, tropikal kuru meyveler ve hurma çeşitleri olarak birbirlerinden ayrılmaktadır. Kuru meyveler arasında yer alan, yöresel kuru meyveler; kayısı, incir, kuş üzücü, dut gibi meyvelerden oluşmaktadır. Siz de damak zevkinize uygun olan bir kuru meyveye öğünlerinize yer verebilirsiniz.


Kuru Kayısı

Demir ve potasyum bakımından zengindir. İçeriğindeki lif sayesinde bağırsakların düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Kabızlık problemi çekiyorsanız sabah aç karnına kuru kayısı tüketebilirsiniz.

Gün Kurusu Kayısı

Kuru kayısıya oranla rengi daha koyudur. Gün kurusu kayısı, herhangi bir işleme maruz kalmadan yetiştirilir ve güneşte kurutularak elde edilir.

Kilis Karası Siyah Kuru Üzüm 

Bağırsakların düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır. Cilt sağlığı için olumlu etkileri bulunmaktadır. Aynı zamanda ruh sağlığına da iyi gelen bu meyve, yorgunluğun giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Kuru Besni Üzümü 

Böbreklere iyi gelmektedir. Böbrek taşı probleminiz varsa böbrek taşı düşürmek için her gün düzenli ve kontrollü porsiyonlarda kuru besni üzümü tüketebilirsiniz. Bağırsaklara iyi gelen bu meyve, bağırsak düzenli çalışmasına yardımcı olmaktadır.

Kuru Özbek Üzümü 

Öksürük şikayetleriniz varsa, kuru özbek üzümü öksürük şikayetlerinize oldukça iyi gelecektir. Aynı zamanda karaciğer hastalıklarını ağırlaşmasını da engellemeye yardımcı olmaktadır.

Kuru İzmir Üzümü 

Minerallar bakımından zengin olan kemiklerin güçlenmesini sağlamaktadır. Bakır ve magnezyum minerallerini içermektedir. Unutkanlığın giderilmesine de yardımcı olur.

Kuş Üzümü 

Daha çok yemeklerde kullanılan kuş üzümü, sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır. Balgam söktürücü olarak da bilinen bu kuru meyveyi balgam şikayetleriniz için tercih edebilirsiniz.

Kuru Antep İnciri 

İncir, lif bakımından oldukça zengindir. Kan basıncını düzenleyerek ani açlık ve tatlı krizlerini önlemeye yardımcı olur. Demir bakımından zengin olduğu için demir eksikliğinde de düzenli ve kontrollü bir şekilde tüketebilirsiniz.

Dut Kurusu 

Bağırsaklarda yer alan kurtların düşmesine yardımcı olmaktadır. İdrar söktürücü etkisi olmasından dolayı toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır. Kansızlığa karşı iyi gelir.

Siyah Erik Kurusu 

Kuru meyvelerin genelinde olduğu gibi siyah erik kurusu da vitamin ve mineral bakımından oldukça zengindir. İçeriğindeki lif sayesinde bağırsak düzenli çalışmasını sağlamaktadır. Saç ve cilt sağlığı için düzenli ve kontrollü bir şekilde tüketebilirsiniz.

Vişne Kurusu 

Kalp sağlığı için oldukça faydalı olan vişne kurusunun, sinir sistemimize olumlu etkileri bulunmaktadır. Saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız saç sağlığınızın güçlenmesi için vişne kurusu tüketebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.