Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

İnce Fitil Lokum Çeşitleri & Fiyatları

Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

İnce Fitil Lokum Kategorisi Hakkında Bilgiler

Lokum tarihsel olarak Osmanlı döneminden günümüze kadar gelen bir tatlı çeşididir. İsim olarak Osmanlı dilinde boğaz rahatlatan anlamına gelmektedir. Tüm dünyaya da yayılmıştır. İçeriğinde birçok vitamin ve mineral bulunduğu için bağışıklık sistemimizin güçlenmesini sağlamaktadır. Vücudumuzun ihtiyacı olduğu günlük enerjiyi verdiğinden dolayı da yorgunluğa karşı tüketilebilir. Sağlıklı bir karbonhidrat kaynağıdır. Günlük olarak ara öğünlerinizde tüketilebileceğiz gibi, genel olarak kahve yanında tüketilmektedir.

Sayısız Lezzetleriyle Lokum Çeşitleri

Genel olarak pekmezden hazırlanan lokumlar, çeşit bakımından çok fazla seçeceğe sahiptir. Sade, fındıklı, antep fıstıklı, hindistan cevizli, güllü, çikolata kaplı, naneli gibi birçok farklı çeşidiyle her damak zevkine hitap etmektedir. Yapılış şekilleri birbirine benzer olsa da zengin bir çeşitliliğe sahip olan lokumların içerisindeki meyve, çerez veya çikolataya bağlı olarak tat farkı ortaya çıkmaktadır.

Lokum Kaç Kaloridir?

Zengin mineral içeriği ve fazla seçeceği ile geleneksel bir lezzetimiz olan lokum hakkında en çok merak edilen konulardan biri de kalorisidir. Lokum kalori bakımından yüksek bir besin olduğu için kontrollü bir şekilde tüketmek oldukça önemli. Her ne kadar doğal yollarla ve doğal malzemelerle hazırlanan lokumların vücudumuz ve bağışıklığımız için birçok faydası olsa da, kalorisinin yüksek olduğu önemli bir ayrıntıdır. Bunun sebebi de içerisinde şeker miktarının fazla olmasıdır. Şeker, doğal kaynaklı olsa da vücudumuz için her şeyde olduğu gibi fazlası zararlıdır. Yaklaşık 10 gr olan bir adet lokum 38 kaloridir. Bu nedenle ara öğünlerinizde kontrollü bir şekilde tüketilmelidir.

Antep Fıstıklı Fitil Lokum Çeşitleri

Karışık Antep Fıstıklı Fitil Lokum

Antep fıstığından yapılmış lokumları sevenler için idealdir. İçerisinde gül yapraklı, elmalı, naneli, gibi seçenekler bulunabilmektedir. Karışık olmasından dolayı birçok farklı antep fıstıklı fitil lokumun denemeye yardımcı olur.

Damla Sakızlı Antep Fıstıklı Fitil Lokum

Damla sakızlı fitil lokumun içerisinde birçok doğal ürün olsa da temel olarak pancar, damla sakızı ve antep fıstığıyla yapılmaktadır. İçerisindeki ürünlerin doğal koşullarda yetişmiş olması ise tadının lezzetli olmasını sağlamaktadır. Damla sakızı aromasını sevenler için uygun bir seçenek olan damla sakızlı fitil lokum, alışılmışın bir dışında bir tada sahiptir.

Sütlü Antep Fıstıklı Fitil Lokum

Beyaz görünüme sahip içerisinde antep fıstığı olan bir fitil lokum çeşididir. Sütlü aromasından dolayı farklı bir lezzet sunmaktadır. İçeriği doğal ürünlerden oluştuğu için mineral ve vitamin bakımından oldukça zengindir.

Narlı Antep Fıstıklı Fitil Lokum

Alışılmış lokum görünümünden daha farklı olan fitil lokum çeşitleri arasında en çok öne çıkan lokumlardan biridir. Nar sevenlerin damak zevkine daha çok hitap edebilecek narlı antep fıstıklı fitil lokum, farklı bir tat arayanlar için de uygun olabilir.

Portakallı Antep Fıstıklı Fitil Lokum

Kış aylarının vazgeçilmez meyvesi portakal ve antep fıstığının harika uyumuyla portakallı antep fıstıklı fitil lokum ortaya çıkmaktadır. Özellikle mevsimsel bir meyve olan antep fıstığı, yazın da portakallı antep fıstıklı fitil lokum sayesinde tüketilebilmektedir.

Limonlu Antep Fıstıklı Fitil Lokum

Limon aromasını sevenlerin müptelası olacağı bir lezzettir. Limonlu antep fıstıklı fitil lokum içerisindeki doğal ürünler sayesinde vücudumuza çok fazla faydası bulunmaktadır. Enerji veren bir besin olduğu için de yorgunluk hissini önlemektedir.

Elmalı Antep Fıstıklı Fitil Lokum

Her mevsim çok kolay bir şekilde bulabildiğimiz elma, lokum olarak tüketildiğinde de bambaşka bir tada sahiptir. İçerisindeki antep fıstığıyla yakalanan uyum, farklı tatlara açık olan herkesin sevebileceği bir alternatiftir.

Böğürtlenli Antep Fıstıklı Fitil Lokum

Böğürtlenin hafif ekşi tadı ile Gaziantep’in doğal koşullarında yetişen antep fıstığından bir araya gelmektedir. İçerisinde doğal ürünler olan böğürtlenli antep fıstıklı fitil lokum, farklı tatlara açık olanların seveceği bir üründür.

Gül Yapraklı Antep Fıstıklı Fitil Lokum

Lokumlar arasında en geleneksel tada sahip olan gül aroması fitil lokum olarak daha farklı bir görünüm ve lezzete sahiptir. Gül yapraklarına bulanmış fitil lokum, geleneksel tadı sevenler için oldukça uygun bir seçenektir.

Mavi İtalyan Karamelli İnce Fitil Lokum

Mavi İtalyan karameli ve antep fıstığından hazırlanmaktadır. Farklı bir tat arayanlar için uygun bir seçenektir. Karamelli tatları sevenlerin de deneyebileceği bu lokum çeşidi, günlük enerji ihtiyacını karşılamak için de tüketilebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.