Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Menengiç Kahvesi

Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Görüntüle
Toplam 3 ürün bulunmaktadır.

Menengiç kahvesi Kategorisi Hakkında Bilgiler

Menengiç kahvesinden önce ismini aldığı menengiç nedir diye bakmak gerekir. Halk arasında çitlembik olarak bilinen menengiç, Akdeniz ikliminde yetişen bir bitkidir. Menengiç kahvesi nerenin olduğu merak edilmektedir. Ülkemizde Gaziantep ve çevresinde üretimi yapılmaktadır. Herhangi bir işlem görmeden, doğal ortamında yetiştiği için taneleri sade bir şekilde de tüketmek mümkündür.

Menengiç faydaları ile son dönemin dikkat çeken bitkilerinden biridir. Özellikle böbrek taşı problemi yaşıyorsanız menengiç rahatlamanıza ve böbrek taşınızı düşürmenize yardımcı olacaktır. İdrar yolları enfeksiyonlarına iyi gelen ve vücuttaki ödemin atılmasına da yardımcı olmaktadır. Dermatolojik sorunlar için faydalı olduğu için egzama gibi cilt sorunlarınız varsa menengiç tüketebilirsiniz.

Menengiç Kahvesi Nedir?

Son dönemde tüketimi yaygınlaşmaya başlayan menengiç kahvesi nedir ve menengiç kahvesi neyden yapılır şeklinde merak edebilirsiniz. Menengiç kahvesi, kahve çekirdeklerinden ziyade ülkemizde yetişen menengiç ağacının meyvelerinden yapılmaktadır. Menengiç ağacındaki meyveler toplanıp kurutularak elde edilmektedir. Türk kahvesine göre yumuşak bir tada sahip olması da kendine has bir özelliğidir. Üstelik su veya süt ile pişirilmek gibi iki farklı opsiyonu da bulunmaktadır. Kafein tüketmek istemiyorsanız da kafeinsiz olması nedeniyle menengiç kahvesi beklentilerinizi karşılayacaktır.

Menengiç Kahvesi Nasıl Yapılır?

Menengiç kahvesiyle ilgili en çok merak edilen konulardan biri de menengiç kahvesi nasıl yapılır şeklinde oluyor. Her fincan için bir tatlı kaşığı menengiç, her fincan kadar soğuk su veya sütle cezvede pişirerek menengiç kahvesi yapabilirsiniz. Menengiç kahvesi içindekiler listesi aslında bu bakımdan çok basittir. Menengiç toz olarak hazır olarak alındığı için damak zevkinize göre süt veya su ile pişirmeniz yeterlidir. Kahvede sert aroma sevmeyenler için menengiç kahvesi kurtarıcı bir tat olmaktadır. Süt ile pişirmeniz durumunda oldukça yumuşak ve kolay içimlidir.

Faydalarıyla Beraber Menengiç Kahvesi

Menengiç meyvesinin kurutulması ile üretilen menengiç kahvesi, menengiç de olduğu gibi birçok faydaya sahiptir. Sindirim sistemine iyi gelen menengiç kahvesi, mide rahatsızlıklarının için de şifa niteliğindedir. Menengiç, yağlı bir meyve olduğu için vücudun ihtiyacı olan sağlıklı yağın alınmasına yardımcı olur. Aynı zamanda kolesterolün düşmesini sağlamaktadır. Tokluk hissi yaratmasından dolayı da kilo vermeyi hedefleyen için güzel bir ara öğün alternatifi olabilmektedir. Özellikle açlık hissettiğiniz zaman bir fincan menengiç kahvesi tüketebilirsiniz. Fazlasını tüketmeniz durumunda birçok besinde olduğu gibi menengiç kahvesinin zararları da ortaya çıkacaktır. Bu nedenle kontrollü bir şekilde tüketmeniz önerilmektedir.

Kilo vermek için menengiç kahvesi tüketiyorsanız kalorisi de oldukça ilginizi çekecektir. Menengiç kahvesi kalori bakımından oldukça düşüktür. Bir fincan sade menengiç kahvesinde ortalama 30 kalori bulunmaktadır. Bu bakımdan menengiç kahvesini gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Yalnızca süt ekleyerek pişirecekseniz, menengiç yağlı bir meyve olmasından dolayı yarım yağlı veya yağsız süt kullanarak kalori miktarını ve yağ dengesini ayarlayabilirsiniz.

BiKahve Sıvı Menengiç Kahvesi 600 Gr

Menengiç kahvesi toz halde olduğu gibi sıvı halde de satın alınabilmektedir. Bikahve sıvı menengiç kahvesi, her fincan için bir tatlı kaşığı olacak şekilde hazırlanmaktadır. Her fincan kadar su veya süt ekleyerek pişirebilirsiniz. Eklediğiniz sütün yarım yağlı veya yağsız olması yağ dengesinin sağlanması için oldukça önemlidir.

BiKahve Toz Menengiç Kahvesi 200 Gr

İçeriğindeki minerallar sayesinde vücudumuza birçok faydası bulunan menengiç kahvesi toz olarak da satılmaktadır. Bikahve toz menengiç kahvesi yapılırken her fincan için bir tatlı kaşığı menengiç tozu ve her fincan kadar su veya sütle pişirmeniz gerekmektedir. Eğer süt tercih ediyorsanız bir tatlı kaşığı daha menengiç tozu ekleyebilirsiniz.

BiKahve Toz Menengiç Kahvesi 1000 Gr

Menengiç kahvesine iki farklı boy olarak ulaşmanız mümkündür. İçim sıklığına göre büyük ve küçük ebatlarda tercih edebilirsiniz. BiKahve Toz Menengiç Kahvesi taze olarak tüketilmesi gerektiği için saklarken cam kavanoz içinde ve havayla temas etmemesine dikkat edebilirsiniz.

Özel Menengiç Kahvesi 600 Gr

Özel Menengiç Kahvesi ise aromasıyla beraber sizi oldukça etkileyecektir. Klasik Türk kahvesi yerine farklı tatları denemek istiyorsanız özel menengiç kahvesi tam size göre bir seçenek. Özel menengiç kahvesi de diğer çeşitleri gibi pişirilmektedir. Her fincan için bir tatlı kaşığı menengiç ile her fincan kadar su veya sütü cezvede pişirmeniz yeterlidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.