Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Kilis Zeytinyağı

Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Görüntüle
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Soğuk Sıkım Kilis Zeytinyağı

Doğu Akdeniz’in bereketli topraklarında yetişen zeytin ağaçlarının ünü dünyaya yayılan meyvelerinden elde edilen soğuk sıkım Kilis zeytinyağı, yöresel değerlerimiz arasında önemli bir yer tutar. 300 bin dekarlık geniş bir alana yayılan zeytinliklerde Akdeniz ikliminin doğal koşullarında köklenen yerli zeytin ağaçları ilaçlama, gübreleme ve sulama yapılmadan yalnızca budanarak büyütülür. Bu sayede doğallığı bozulmadan yetiştirilen ve yere değmeden toplanan zeytinlerden elde edilen doğanın mucizesi zeytinyağı Kilis’e özgü bir lezzettir. Bölgeye has soğuk sıkım Kilis zeytinyağı yüz yıllık yöresel bodur zeytin ağaçlarının zengin aromaya sahip meyveleri ile benzerlerinden farklı kılan bir özelliğe sahiptir.

Soğuk Sıkım Kilis Zeytinyağı Nasıl Üretilir?

Kilis yağlık zeytin çeşidi olarak bilinen Akdeniz Bölgesi’ne has ince kabuklu, küçük çekirdekli yeni mahsul zeytinlerden elde edilen soğuk sıkım Kilis zeytinyağı, yaklaşık yüzde 33 oranında yüksek oranda yağ verimi taşır. Dünyaca tanınan bu özel zeytinyağı, hasat mevsimi olan Kasım ayından önce zeytinin dallarından özenle toplanması sonucunda karşımıza çıkar. Zeytinin anavatanı kabul edilen Kilis’te her yıl Ekim ayının ilk günleri olan erken hasat döneminde, henüz siyah rengini almadan dikkatlice toplanan yeşil daneler, hiç bekletilmeden özel üretim tesislerinde 27 derecenin altında soğuk sıkıma alınır. Kimyasal işleme maruz kalmadan doğallığını tamamen koruyarak üretilen soğuk sıkım Kilis zeytinyağı, içeriğinde bulunan vitaminlerin, Omega-7 yağ asidinin ve fenolik bileşenlerin tazeliğini koruması ile ayırt edici özelliklere sahiptir.

Soğuk Sıkım Kilis Zeytinyağı Nasıl Kullanılır?

Soğuk sıkım Kilis zeytinyağı, yemeklik veya sofralık olarak kullanılır. Yoğun meyvemsi bir aromaya, keskin bir kokuya ve kendine has baharatlı bir tada sahiptir. Tamamen doğal yöntemler uygulanarak üretilen soğuk sıkım Kilis zeytinyağı sağlığa olan faydalarından yararlanmak için sabahları aç karnına çiğ olarak tüketilir. Sofralarda ise salata çeşitlerinin üzerinde, sebze ve et yemeklerinde, ekmek yapımında, makarnalarda, pilavlarda, şerbetli tatlılarda hafif bir lezzet yaratır. Doğanın armağanı olan soğuk sıkım Kilis zeytinyağı mutfakta birbirinden farklı tatlar ile kullanılır. Soğuk sıkım zeytinyağı, güne zinde ve enerjik başlamak için kahvaltı sofralarını lezzetlendirir. Çay saati ve ara öğünler için hazırlanan poğaçalar, kurabiyeler ve pizzalar soğuk sıkım Kilis zeytinyağı ile hem sağlıklı hem de lezzetli birer alternatif olur.

Zeytinyağının Sağlığa Faydaları Nelerdir?

İçindeki fenol bileşenler, antioksidanlar, çeşitli vitaminler ve yüksek verime sahip yağ oranı ile zeytinyağının sağlığa pek çok faydası bulunur. Soğuk sıkım Kilis zeytinyağı, tarihi Oylum Höyük'te bulunan 4500 yıllık zeytin çekirdeklerine uzanan yöresel bir lezzettir. Zeytin çekirdekleri, bundan binlerce yıl önce antik çağlarda yaşamış olan Akdeniz insanının yaşam biçimine dair fikir verir. Bölgede yapılan arkeolojik kazılarda ortaya çıkan tarihi miras, Kilis’te yetiştiren zeytin ağaçları ile birlikte zeytinyağının da bilinirliğini sağlamıştır..

Doğu Akdeniz’de yer alan Kilis, zeytinin anavatanı olarak tanımlanır. Zeytinyağının soğuk sıkım yöntemi ile üretilmesi içeriğindeki polifenol bileşiklerin saflığını kaybetmemesini sağlamaktadır. Bu sayede soğuk sıkım Kilis zeytinyağı, çiğ olarak veya sofrada tüketildiğinde sağlıklı yaşama pek çok katkı sağlar.

Zeytinyağının vücut sağlığına olan bilinen faydaları şöyle sıralanır;

 • Kalp ve damar sağlığını korur.
 • Kolesterolü düşürür.
 • İltihabı önler.
 • Metabolizmayı hızlandırır.
 • Sindirim Sistemini düzenler.
 • Felç riskini azaltır.
 • Karaciğer temizliğinde etkilidir.
 • Kanserli hücrelere karşı koruma etkisi sağlar.
 • Bunların yanı sıra içindeki E vitamini sayesinde soğuk sıkım Kilis zeytinyağı cilt sağlığına kırışık oluşumunu azaltması, kuruluğu engelleyerek cilt yapısını nemlendirmesi, yara izlerini gidermesi, akneyi önlemesi ile fayda sağlar. Ayrıca saçların canlı ve parlak bir görünüme kavuşması, saç dökülmesini önlemesi, saç derisini beslemesi, zeytinyağının saç sağlığa olan faydaları arasında yer alır.

Soğuk Sıkım Kilis Zeytinyağı Nasıl Saklanır?

 • Soğuk sıkım Kilis zeytinyağı, uygun saklama koşulları sağlandığında uzun süre aromasını, kokusunu ve tadını koruyarak kullanılır.
 • Serin ve ışık almayan bir yerde muhafaza etmek,
 • Isıdan ve nemden uzak tutmak,
 • Hava almayacak şekilde kapağının kapatıldığından emin olmak,
 • Ambalajından farklı bir kaba aktarıldığında kabın cam veya çelik olmasına dikkat etmek, soğuk sıkım Kilis Zeytinyağı için dayanıklılık süresini uzatan saklama koşulları arasında bulunur.

Soğuk Sıkım Kilis Zeytinyağı Nereden Satın Alınır?

Beslenme biçimi sağlıklı yaşamın temel adımlarından biridir.Zeytinyağı tüketimi ise sağlıklı yaşam için önemli bir yere sahiptir. Zeytinyağını seçerken zeytin ağaçlarının yetiştirildiği bölge, üretim aşamaları, içeriğinde kimyasal katkı maddelerinin bulunmaması ve kalitesi dikkate değer unsurlar arasında sayılır. Güvenerek tüketebileceğiniz soğuk sıkım Kilis zeytinyağı Taze7’nin online alışveriş platformunda satışa sunulur.

Taze7.com sayfasında birbirinden farklı yöresel lezzetleri ve yeni mahsullerden elde edilen ürünleri bulabilirsiniz. Soğuk sıkım Kilis Zeytinyağı Antep yöresel ürün çeşitlerinin sergilendiği kategoride satışa sunulur. Doğadan sofralarınıza ulaştırılan soğuk sıkım zeytinyağı siz değerli tüketicilerimiz için siparişe özel paketleme ile hazırlanmaktadır. 5 litrelik teneke ambalajı ile ekonomik ve uygun fiyatlı soğuk sıkım Kilis zeytinyağı tazeliği ve saflığı ile ön plana çıkar. Taze7 online alışveriş platformunu ziyaret ederek hemen üye olabilir, sipariş oluşturarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.