Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Cevizli Sucuk

Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Görüntüle
Toplam 1 ürün bulunmaktadır.

Cevizli Sucuk

Tam anlamıyla "enerji ve güç kaynağı" bir besin olan cevizli sucuk, Antep yöresel lezzetleri arasında yer alan, vitamin içeriği yüksek tatlılardan birisidir. Sütlü ve ballı tatlı sınıflarına girmeyen, daha çok lokum ve pestil grubuna yakın bir yiyecek olan Antep cevizli sucuk, Anadolu Mutfağı’nın sevilen ve özgün lezzetleri arasında yer alır. Gürcistan kökenli bir tatlı olan cevizli sucuk, adından da anlaşılacağı üzere bol miktarda ceviz içeren mum görünümlü bir yiyecektir. İnce uzun şeritler halinde hazırlanan cevizli sucuklar dilimlenerek ara öğünlerde, kahvaltılarda, çay ve kahve saatlerinde tüketilebilir. Misafirlerinize yapacağınız tatlı sunumlarında enerji değeri yüksek bir alternatif olarak cevizli sucuk servis edebilirsiniz. Taze ve lezzetli cevizli sucuk çeşitlerini Taze7’nin geniş ürün yelpazesinde yer alan Antep Yöresel ürünleri arasında bulabilirsiniz. Doğal içerikli cevizli sucuk çeşitlerine sofranızda yer açarak, güne daha enerjik ve zinde bir başlangıç yapabilir, direncinizin düştüğü ve enerjinizin azaldığı zamanlarda doğal bir takviye edici olarak cevizli sucuk tüketebilirsiniz.

Cevizli Sucuk İçinde Neler Var?

Cevizli sucuk içeriği üreticiden üreticiye değişkenlik gösterir. Doğal yöntemlerle hazırlanmak istendiğinde pekmez, nişasta, un, şeker, su ve ceviz kullanılarak yapılabilen cevizli sucuk, farklı yöntemlerle de üretilebilir. İğne yardımıyla ipe dizilen ceviz içleri, hazırlanan özel sosa bandırıldıktan sonra belli bir süre askıda kurumaya bırakılır. Birkaç gün süresince iyice dinlendirilen cevizli sucuk, tüketime hazır hale gelir. Fabrikasyon üretimde ise farklı teknikler ve malzemeler kullanılarak cevizli sucuklar hazırlanabilir.

Ayrıca "orcik" adı verilen Antep cevizli üzüm sucuğu da sevilen cevizli sucuk çeşitleri arasında yer alır. Birkaç kilo üzüm, ceviz, un, şeker, nişasta ve yoğurt ya da ayran gibi malzemelerle kolayca hazırlanabilen cevizli sucukları tazeyken afiyetle tüketebilirsiniz. Evde kendiniz uğraşmak yerine Taze7’nin sunduğu birbirinden leziz cevizli sucuk çeşitlerini tercih ederek, hiç yorulmadan doğal ve taze cevizli sucuk yemenin keyfini sürebilirsiniz. Saklama koşullarına uyduğunuzda, 15 - 22 derece arası sıcaklıkta, taze cevizli sucukları 8 haftaya kadar saklayarak sağlıklı bir şekilde tüketebilirsiniz.

Cevizli Sucuk Faydaları Nelerdir?

Enerji verici besinler arasında yer alan Antep cevizli sucuk çeşitlerinin, şeker oranı yüksek olmasına karşın sağlık açısından da birçok faydası bulunur. Cevizli sucuk içerdiği çeşitli bileşenler sayesinde insan sağlığına olumlu şekilde etki edebilir. Ancak bu durum, sucuğun yapımında kullanılan üzüm, pekmez gibi bileşenlerin kalitesine ve doğallığına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Genel anlamda enerji ve protein değeri yüksek besinler içeren cevizli sucuk, potasyum açısından zengin ve sodyum açısından fakir bir gıda olarak değerlendirilir. Cevizli sucuğun faydalarını kısaca özetlemek gerekirse:

  • Enerji veren bir besin olması sayesinde vücut sıcaklığının artmasına yardımcı olarak kış aylarında ısı dengeleyici özellik taşır.
  • Diyet ve sağlıklı beslenme programı uygulayanların ani tatlı krizlerini bastırmada etkilidir.
  • Güç ve dayanıklılığı artıran bileşenleri sayesinde bağışıklık sistemini destekler.
  • Lif açısından zengin olup, tok tutucu özelliğe sahiptir.
  • Demir, fosfor, potasyum ve kalsiyum açısından zengindir. Kansızlık sorunu yaşayanların beslenme programlarında demir açısından takviye edici özellik taşır.
  • Çocukların okul çağında ve sınav dönemlerinde, sporcuların yarış ve müsabaka öncesinde, çalışanların yoğun iş temposu sürecinde enerji kazanmasına ve daha dinç olmasına yardımcı olur.

Cevizli Sucuk Nasıl Saklanır?

Cevizli sucuk farklı gramajlarda satın alabileceğiniz ve mevsim fark etmeksizin istediğiniz zaman tüketebileceğiniz bir gıdadır. Misafirlerinize sunum hazırlarken veya günlük beslenme düzeninde aktif olarak tüketebileceğiniz bu besini farklı şekillerde saklayarak kullanım süresini uzatmanız mümkündür. Doğru bir şekilde muhafaza ettiğinizde önceden almış olduğunuz cevizli sucuk çeşitlerini besin değerini koruyarak uzun süre tüketebilirsiniz. Cevizli sucuk için gereken saklama koşulları şu şekilde sıralanabilir:

  • Taze bir şekilde istediğiniz miktarda aldığınız cevizli sucuğu hava almayan bir poşet veya kap içine yerleştirdikten sonra buzluğa kaldırarak 6 ay boyunca muhafaza edebilirsiniz.
  • Buzluğa atacağınız cevizli sucuklardan istediğiniz zaman belli miktarda alıp tüketmek için önceden dilimlere ayırabilir, porsiyonluk şekilde poşetleyerek buzluğa yerleştirebilirsiniz. Böylece kullanım ömrünü uzattığınız cevizli sucukları pratik bir şekilde istediğiniz öğünde tüketebilir, ani gelen misafirlerinize hızlı ve kolay bir şekilde tatlı yerine sunabilirsiniz.
  • Cevizli sucuk serin bir alanda saklanması gereken bir gıda olsa da buzdolabına direkt olarak konulduğunda kuruma tehlikesi oluşur. Buzdolabında saklanacaksa cam bir kavanoz içinde saklanması önerilir. İdeal olan, oda sıcaklığında kuru bir yerde saklanmasıdır.
  • Güneş ışığına karşı dayanıklılığı olsa da cevizli sucuğun kalite ve lezzetinin bozulmaması için doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmaması gerekir.

Cevizli sucuk çeşitlerinde Taze7 güvencesiyle en doğal ve lezzetli alternatiflere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Siparişinize özel miktarlarda hazırlanıp ambalajlanan ürünleri kendiniz tüketebileceğiniz gibi sevdiklerinize hediye olarak da gönderebilirsiniz. Taze7’de üzümlü, sade ve duble cevizli sucuk gibi içeriği geliştirilmiş alternatifler de mevcuttur. Damak tadınıza uyan, istediğiniz özelliklere sahip cevizli sucuk seçeneklerini hemen sepetinize atıp, hızlı ve güvenilir bir şekilde sipariş edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.