Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

findik-cesitleri.jpg (39 KB)Fındık Çeşitleri

Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Görüntüle

Fındık Kategorisi Hakkında Bilgiler

Fındık ülkemizde çok popüler bir besindir. Lezzetli ve tüketimi çok pratik olan fındık; günlük olarak ara öğünlerde, tatlılarda ve salatalarda tüketimi olan, lezzetli bir kuruyemiş çeşididir. Yağ oranı yüksek olmasına rağmen birçok sağlıklı faydası bulunmaktadır. Fındık içerdiği besin değerleri ile çok sağlıklı bir yiyecektir.

Fındık Fiyatları

Fındık, Giresun, Ordu, Trabzon gibi illerimizde yetişen, dalından toplandıktan sonra bazı işlemler gören bir kabuklu ve kabuksuz hali ile satılan bir kuruyemiştir. Fındık fiyatları için belirleyici olan; fındığın kalitesi, yetiştiği bölge ve fındığın gördüğü işlemdir. Kavrulmuş fındık ile kabuklu fındığın fiyatları farklı olabileceği gibi kalite de fındık fiyatlarını etkilemektedir.

Fındık Besin Değerleri

Fındık besin değerleri bakımından zengin bir kuruyemiştir. En yoğun oranda; lif, protein, kalsiyum, demir, B6 ve E vitamini içerir. Yine kan için faydalı olan K vitamini, bakır ve magnezyum içerir. Fındık içerdiği lif ve sağlıklı yağ asitler ile kalp sağlığını koruması ile ünlüdür. Bu sebeple günde bir avuç fındık tüketmek öncelikle kalp sağlığı için faydalı olacaktır.

Fındık Faydaları Nelerdir?

Ülkemizde en çok üretilen kuruyemişlerden bir tanesi olan fındık, çok sayıda yarar sahiptir. Fındık faydaları arasında kalp sağlığına iyi gelmesi onun en çok bilinen faydasıdır.

* Fındığın diğer bir faydası ise: tokluk hissi oluşturmasıdır. Ara öğün olarak tüketilen fındık yaklaşık 2-3 saat tok kalmanıza destek olacaktır.
* Sinirlerin sağlam olmasına katkı sağlar: Sinir sistemi üzerinde olumlu etkisi olan fındık; sinirlerin sağlam olmasına ve sakinleşmeye fayda sağlar.
* Fındık E vitamini bakımından zengindir. Günlük E vitamini ihtiyacınızı 8-10 adet fındık ile sağlayabilirsiniz.
* Böbrek rahatsızlıklarına iyi gelir. Düzenli olarak tüketilen fındık, kum ve böbrek taşı dökülmesine katkı sağlar.
* Kansere karşı korur: Birçok kuruyemiş gibi fındık da içerisinde bulundurduğu antioksidanlar sayesinde kanser oluşumuna karşı önleyicidir.
* Kasları güçlendirir: Magnezyum bakımından zengin olan fındık kasların güçlenmesine destek sağlar. Bu sebeple çocuklar ve sporcular için oldukça iyi bir kuruyemiş alternatifidir.
* Kuruyemişler yağ bakımından yüksek değere sahiptir, karbonhidrat oranı düşüktür, E vitamini, magnezyum ve selenyum dahil olmak üzere birçok besin maddesi için harika bir kaynaktır.
* Genel olarak E vitamini, magnezyum, kalsiyum, demir, B6 vitamini içeriği ile hem cilt güzelliğ hem kemik sağlığı hem de beyin sağlığı için faydalıdır.

Kabuklu Fındık 500 Gr

Kuruyemiş çeşitleri arasında, kabuklu fındık, ülkemizin en çok tercih edilen kuruyemişlerinden birisidir. Karadeniz bölgesinde yetişen fındığın sunduğu faydalar ve fındık fiyatları onu daha erişilebilir kılıyor.

Kavrulmuş Kabuklu Fındık 500 Gr

Kemikleri güçlendiren, insan kalbini koruyan fındığın; kavrulmuş kabuklu fındık formu da en çok tercih edilen fındık alternatiflerinden bir tanesidir.

Çift Kavrulmuş Fındık İçi

Çift kavrulmuş fındık içi, kabuğundan ayrılan fındığın iki kez kavrulması ile elde ediliyor. Çift kavrulmuş fındık içi, baklava gibi tatlıların içi olarak veya sütlü tatlıların üzerine toz halinde çekilerek kullanılmaktadır. Yine günlük olarak 8-10 tane fındık tüketmek kalp sağlığını destekler.

Kavrulmuş Fındık İçi

Kavrulmuş fındık içi fındığın kabuktan ayrılmasından sonra bir kez kavrulması ile elde edilir. Tüketmesi oldukça pratik olan bu fındık içi, keklerde, tatlılarda ve direkt olarak tüketime uygundur. Günde 8-10 tane fındık tüketerek fındığın sunduğu faydalardan yararlanabilirsiniz.

Çiğ Fındık içi

Çiğ fındık içi, fındığın kabuktan ayrıldığı saf halidir. Tüketimi oldukça pratik olan çiğ fındık içi diyetlerde sıkça tercih edilmektedir. Kalorisi kavrulmuş fındığa oranla daha düşüktür. Yine toz haline getirilerek, baklava, kek gibi tatlılarda kullanılmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.