Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

cekirdek-cesitleri.jpg (42 KB)Çekirdek Çeşitleri

Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Görüntüle

Çekirdek Kategorisi Hakkında Bilgiler


Bir sürü çeşide sahip çekirdek; içerisindeki besin maddeler sayesinde çok faydalı bir kuruyemiştir. Kabuklu kuruyemişler arasında yerini alan çekirdeğin; kabak çekirdeği, ayçiçek çekirdeği, karpuz çekirdeği gibi farklı lezzetleri bulunmaktadır. Benzer faydalara sahip bu çekirdek çeşitlerini damak zevkinize göre tüketebilirsiniz.

Çekirdeğin Faydaları

Farklı türlere ait çekirdeklerin bazı ortak faydaları bulunmaktadır. Çekirdek faydaları çok sayıda olsa da, onu en ön plana çıkaran içerisinde bulundurduğu vitaminlerdir. Doğru oranda tüketilen çekirdek çok sayıda fayda sağlar.

  • Bağışıklık Arttırıcı: Çekirdek, bağışıklığı artırıcı etkiye sahiptir, içindeki E vitamini, çinko ve selenyum varlığı sayesinde bağışıklık için oldukça etkili bir kuruyemiş çeşididir.
  • E vitamini bakımından zengin olan çekirdeği günlük 1 avuç tüketmek ,günlük E vitamini ihtiyacınızın %80’inini karşılar.
  • Çekirdeğin içerisinde bulunan çinko, vücudumuzu iltihaplanma, enfeksiyon gibi olumsuz hastalıklardan korur ve genel bağışıklığı artırır.
  • Kolesterolü düşüren çekirdek lif içeriğine sahiptir. Bu da tokluk hissinin oluşmasına destek olur.
  • Çekirdek içerisinde bulundurduğu vitamin ve mineraller açısından zengin, farklı çeşitleri bulunan çekirdeği düzenli ve yeterli miktarda tüketerek faydalarından yararlanabilirsiniz.

Çekirdek Zararlı mıdır?

Çekirdek tüketmeyi seven kişilerin en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi; çekirdek zararlı mıdır sorusudur. Çekirdek doğru miktarda tüketildiği takdirde kesinlikle zararlı değildir. Özellikle kavrulmuş tuzlu çekirdeği yoğun miktarda tüketmek yerine, günde 1 avuç ölçüsünü geçmeyecek şekilde tüketerek faydalarından yararlanabilirsiniz.

Karpuz Çekirdeği 

Karpuz çekirdeği, güneşte kurutularak elde edilir. Çok sağlıklı bir çekirdek türü olan karpuz çekirdeği, çok güçlü bir protein ve antioksidan kaynağıdır. İsterseniz kavurarak da tüketebileceğiniz karpuz çekirdeğinin tadı oldukça lezzetlidir. Yöresel çekirdek çeşitleri arasında yer almaktadır.

Kavrulmuş Tuzsuz Kabak Çekirdeği 

Kabak çekirdeği; çinko, Omega-3 ve Omega-6 bakımından oldukça güçlü bir kuruyemiş çeşididir. Prostat ve menopoz gibi özel dönemler için; çok faydalı olan kavrulmuş tuzsuz çekirdek, mineral ve vitamin bakımından da zengin bir kuruyemiş çeşididir.

Beyaz Kabak Çekirdeği

Beyaz kabak çekirdeği; özel kavurma yöntemi ile elde ettiğimiz; taze, lezzetli bir kuruyemiş çeşididir. İri kabak çekirdeklerinden oluşan paketi taze hali ile tüketebilirsiniz. Vitamin ve mineral bakımından zengin olan kabak çekirdeğini günde bir avuç olarak tüketebilirsiniz.

Sarı Kabak Çekirdeği

Sarı kabak çekirdeği, taze, lezzetli ve iri ölçüdedir. Açık yeşil içe sahip bu lezzetli kabak çekirdeği, özel kavurma yöntemi ile elde edilir. Besin değerleri bakımından oldukça güçlü olan sarı kabak çekirdeği en sağlıklı kuruyemiş çeşitleri arasındadır. “

Siyah Ay Çekirdeği 

En çok tüketilen çekirdek türlerinden birtanesi olan siyah çekirdeği; cildi gençleştiren, beyin ve kalp sağlığını koruyan, lif bakımından yüksek değere sahip bir kuru yemiş çeşididir.

Çiğ Kabak Çekirdeği 

Çiğ kabak çekirdeği, kalori bakımından düşük kabak çekirdekleri arasındadır. Hücresel hasarı önleyen kabak çekirdeği, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde faydalıdır.

Çiğ Kabak Çekirdeği İçi 

Çiğ kabak çekirdeği içi, pratik bir tüketim sunan kuruyemiş çeşitleri arasındadır. Kabak çekirdeğinin kabuktan ayrılmış, özel halini günde 30 gram kadar tüketmek sağlığınız için gerekli faydaları almanıza olanak tanır.

Ay Çekirdeği İçi 

Ay çekirdeği içi, direkt olarak tüketilerek faydalarından yararlanabileceğiniz gibi, kurabiye, ev yapımı ekmekler üzerinde de kullanabilirsiniz. Oldukça pratik bir kullanım sunan ay çekirdeğini birçok şekilde kullanabilirsiniz.

Beyaz Ay Çekirdeği 

Beyaz ay çekirdeği tuzlu bir çekirdek çeşididir. İçerisinde birçok vitamin bulunduran beyaz ay çekirdeği, çekirdeğin en saf ve doğal hali. Özel kavrulma yöntemi ile kavrularak elde edilen bu çekirdeği, günde 1 avuç tüketebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.