Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

ceviz-cesitleri.jpg (32 KB)Ceviz Çeşitleri 

Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Görüntüle

Ceviz Kategorisi Hakkında Bilgiler

Ceviz oldukça sağlıklı bir kuruyemiş çeşididir. Türkiye’de en çok tüketilen kuru yemişlerden birisi olan ceviz; sabah kahvaltılarında, tatlılarda, salatalarda kullanıma uygun bir lezzete sahiptir. Tüm dünyada yoğun olarak tüketilen cevizinin, birçok faydası bulunmaktadır. Her gün tüketebileceğiniz ceviz, sağlıklı yağlara sahiptir. Cevizin kalitesi yetiştiği bölgeye göre farklılık göstermektedir. Ayrıca, kaliteli bir ara öğün ve besleyici bir yiyecektir.

Ceviz Kalori Miktarı Nedir?

Ceviz kalori bakımından diğer kuruyemişlere oranla biraz daha yüksek bir kalori miktarına sahiptir. 100 gram ceviz; yaklaşık olarak 650 kaloriye sahiptir. Kalsiyum bakımından besin değeri yüksek olan ceviz; kas, kemik ve beyin sağlığı için oldukça faydalıdır.

Ceviz Faydaları Nelerdir?

Cevizin faydaları çok sayıdadır. Cevizi yiyecek olarak tüketebileceğiniz gibi ceviz kabuğunun ve ceviz suyunun da yararlarından faydalanabilirsiniz.

  • Cevizin faydaları arasında; yüksek oranda kalsiyum ve protein içermesi sebebiyle, kas ve kemik gelişimini desteklemesi yer almaktadır.
  • İçeriğinde lif bulundurması sebebi ile sağlıklı bir yaşam için çok iyi bir kuruyemiş seçeneğidir.
  • Ceviz beyin için oldukça sağlıklıdır. Hafızayı güçlendirir.
  • Sabahları tüketilen ceviz gün içinde dinç olmanıza da destek sağlar.
  • İçerdiği karbonhidrat ve sağlıklı besin değerleri sayesinde tokluk hissini pekiştirir.
  • Ceviz faydaları arasında; bağırsak sağlığına çok iyi gelmesi de yer almaktadır. Düzenli ceviz tüketmek bağırsak sağlığına faydalı olacaktır.
  • İçerisinde bulundurduğu demir, A, C vitamini ve lif sayesinde diyet dönemlerinin ve sağlıklı beslenmenin en iyi kuruyenmişlerinden birisidir.

Ceviz Suyunun Faydaları

Özellikle son yıllarda ceviz suyunun faydaları daha yoğun olarak kullanılıyor. Ceviz suyunun faydaları arasında:

Cilde iyi gelmesi: Cildin sıkı ve daha pürüzsüz bir görünüme sahip olması yer almaktadır.
Tırnak ve saç sağlığına iyi gelir: Saç ve tırnak saçların güçlenmesine yardımcı olur.
Uykuya faydaları: Uyku problemi yaşayan kişiler, akşamları ceviz suyu tüketerek bu problemin üstesinden gelebilirler.
Ceviz suyunun faydaları arasında: Alzheimer'ı önlemesi, kolesterolü dengelemesi, anneler için süt salınımına yardımcı olması da yer almaktadır.

Ceviz suyu nasıl hazırlanır?

Ceviz suyu; yarım litre suyun içerisine 3-4 adet ceviz içi konularak ve bir gün kadar bekletilerek hazırlanır. Ceviz kendi vitaminini ve besin değerini suya verecektir.
Haftada 2-3 gün, günde bir bardak kadar, ceviz suyu tüketmek sağlığımız için faydalı olacaktır. Yine ceviz suyunu; saçlar için durulama suyu olarak kullanabilirsiniz. bu da saçların gerekli vitamini almasını ve parlaklık kazanmasını sağlayacaktır.

Ceviz Besin Değerleri

Ceviz besin değerleri bakımından oldukça zengin bir kuruyemiş çeşididir. Günlük protein, lif ve kalsiyum için 2-4 adet ceviz tüketmek yeterli olacaktır. Dilerseniz kahvaltıda veya bir porsiyon meyve ile de cevizi tüketebilirsiniz.

100 gram için ceviz besin değeri:

9.58 gram karbonhidrat, 24.06 protein, 6.8 gram lif, 61 miligram kalsiyum, 3.2 gram demir vardır.

Kırık Ceviz İçi

Kırık ceviz; tatlılarda, atıştırmalıkla beraber tüketebileceğiniz, kırık formu ile çok pratik bir kullanım sunan, ceviz çeşididir. Kırık ceviz içini, tatlılarda, keklerde, salatalarda kullanabilirsiniz. Toz haline yakın bir forma getirerek, baklava gibi şerbetli tatlıların içerisine de kırık ceviz içini ekleyebilirsiniz.

Kelebek Ceviz İçi

Cevizi hazır tüketmeyi sevenler ve pratik bir kullanım isteyenler için, cevizin ayıklanmış ve ortadan ikiye ayrılmış hali; kelebek ceviz içidir. Kelebek ceviz içi , kahvaltılarda, ara öğünlerde zahmetsizce ceviz tüketmek isteyenler için hazırlanmıştır.

Yerli Kabuklu Ceviz 1 Kg

Kabuklu ceviz tercih edenler için yerli kabuklu ceviz, en ideal seçenektir. Dilediğiniz zaman ceviz kıracağı ile kolayca cevizi kırarak tüketebilirsiniz.


.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.