Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Dibek Kahvesi Çeşitleri & Fiyatları

Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Görüntüle

Dibek kahvesi Kategorisi Hakkında Bilgiler

Kahve severi herkesin en az bir kere denediği, hatta belki de müptelası olduğu Dibek Kahvesi nedir ve ne değildir göz atmaya ne dersiniz? Bir kahve çeşidi olarak bilinse de sanılanın aksine dibek kahvesi bir kahve çeşidi değildir. Klasik kahveden tek farkı, kahve çekirdeklerinin öğütülme şeklidir. Kahvenin öğütüldüğü havanlara dibek ismi verildiği için, adını dibek kahvesi olarak almıştır. Ancak günümüzde kahve değirmenlerinde öğütülmesi daha yaygındır.

Dibek kahvesi ile klasik Türk kahvesi arasında öğütülme yöntemi dışında da farklılık bulunmaktadır. Dibek Kahvesi içerisindeki yağdan dolayı Türk kahvesine göre daha kıvamlı ve yoğundur. Aynı zamanda dibek kahvesinin taneleri Türk kahvesine göre hissedilir durumdadır.

Dibek kahvesi nerenin sorusu oldukça sık sorulmaktadır. Tarihsel olarak Osmanlı döneminden bize kalan bir içecek olmakla birlikte, günümüzde Ege ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde içeceğiniz dibek kahvesinin kendine has bir tadı bulunmaktadır. Bu bölgeler dibek kahvesi konusunda oldukça meşhurdur. Dibek Kahvesi fiyat olarak da çeşitlilik göstermektedir.

Içeriğinde çeşitli bitkiler bulunduğu için dibek kahvesinin vücudumuz için birçok faydası da vardır. Dibek kahvesinin faydaları üzerinde durmadan önce dibek kahvesini içindekiler bakımından anlatmak gerekir. Dibek Kahvesi içindekiler listesinde kahve, sahlep, kahve kreması, harnup tozu(keçi boynuzu), kakao, menengiç ve kakule yer almaktadır.

Saymakla Bitmeyen Dibek Kahvesinin Faydaları

  • Dibek Kahvesi mide rahatsızlıklarına iyi gelir ve düzenli olarak tüketildiğinde sindirim sistemini olumlu yönde etkiler.
  • İçeriği mineral bakımından zengin olması nedeniyle uzun süre tokluk sağlar. Bundan dolayı kilo verme döneminde Dibek Kahvesi rahatlıkla tüketilebilir.
  • Stresli hissedilen günlerde de yatıştırıcı özelliğinden faydalanmak için Dibek Kahvesi içilebilmektedir.
  • Bağışıklığı artırma ile dikkat çeken bu içecek, vücuttaki fazla ödemin atılmasına yardımcı olmaktadır.

Dibek Kahvesi Zararlı mı?

Dibek kahvesi faydaları bakımından oldukça zengin bir içecek olsa da, faydalarından yararlanmak için düzenli ve kontrollü bir şekilde tüketilmesi oldukça önemlidir. Kontrollü bir şekilde tüketilmemesi durumunda yararından çok zararı ortaya çıkabilmektedir. Dibek Kahvesi sonuç olarak bir kahve türüdür ve genel olarak kahve tüketiminin sonuçlarıyla benzerdir. Kalp ritmine olumsuz etki etmektedir. Uykusuzluğa sebebiyet vermektedir.

Dibek Kahvesi Kaç Kalori

Tokluk hissi sağlaması bakımından dibek kahvesi tüketilebilir olsa da dibek kahvesi kaç kalori diye merak edebilirsiniz. Dibek Kahvesi kalori bakımından bir fincanda ortalama 75 kalori bulunmaktadır. Kalorisi yüksek olduğu için kilo verme döneminde dikkat edilmelidir.

Dibek Kahvesi Nasıl Hazırlanır?

Dibek kahvesi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabı, uygulanışı kadar basittir. Dibek Kahvesi yapımı bakımından oldukça pratiktir. Öncelikli olarak toz dibek kahvesini satın alınması gerekiyor. Her fincan için bir ölçek dibek kahvesine, her fincan kadar soğuk su cezveye eklenir. Eğer şekerli olarak tüketilecekse bu aşamada damak zevkinize göre şeker eklenebilir. Kısık ateşte biraz karıştırdıktan sonra pişmeye bırakılır. Kaynadığı zaman bardaklara paylaştırılır. Pişirme mantığı olarak Türk kahvesi ile benzerdir.

Dibek Kahvesi fiyat olarak da oldukça uygundur. Dibek kahvesinin çeşitleri de bulunmaktadır. Zevkiniz ve tüketme sıklığına bağlı olarak dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Dibek Kahvesi Çeşitleri

Bikahve Dibek Kahvesi 200 Gr
Dibek kahvesine günümüzde ulaşmak son derece kolaydır. Farklı birçok bitkiyi içerisinde barındırmasıyla kahve keyfinde yenilik arayanlar için vazgeçilmez bir seçenek olabilir. Her fincan için bir ölçü dibek kahvesiyle, fincan kadar soğuk suyla çok kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Bikahve Dibek Kahvesi 1000 Gr
Geniş aileler için büyük boy dibek kahvesi çok daha uygun bir seçenek olacaktır. Üstelik misafirleriniz için de yemekten sonra hazırlayacağınız dibek kahvesi size farklı bir seçenek sağlayabilmektedir. Her fincan için biri ölçü dibek kahvesi ve su ile hazırlayabilirsiniz. Dibek kahvesini, diğer kahvelere nazaran kalorisi biraz daha yüksek olmasından dolayı ölçülü bir şekilde tüketmek önerilmektedir.

Bikahve Fındıklı Dibek Kahvesi
Dibek kahvesinin içerisinde kahve, sahlep, kahve kreması, harnup tozu (keçi boynuzu), kakao, menengiç ve kakule gibi birçok bitki bulunmaktadır. Bu sayede alıştığınız kahve deneyimini farklılaştırmak mümkün. Fındık ise filtre kahvelerde daha çok aroma olarak kullanılsa da dibek kahvesinde de fındık aromasını hissedebilirsiniz. Aromalı kahve sevenler için özellikle Bikahve Fındıklık Dibek Kahvesi güzel bir seçenek olabilir. Diğer kahve çeşitlerinde olduğu gibi her fincan için bir ölçü Bikahve fındıklı dibek kahvesi ilave edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.